Форум МОІППО

forum.moippo.mk.ua
Сьогодні: Нед липня 22, 2018 3:24 am

Часовий пояс UTC + 2 годин
Створити нову тему Відповісти  [ 128 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: П'ят серпня 22, 2014 9:30 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Останні події в країні показали значення і велику цінність окремої особистості, її роль у суспільно-історичних змінах. Одночасно стала очевидною необхідність соціально-психологічного захисту і психологічної допомоги як окремим людям, так і цілим соціальним групам. Особливо цього потребує одна з найнезахищеніших груп населення – діти.

У зв’язку з цим, суттєво підвищується роль та значення професійної діяльності працівників психологічної служби системи освіти. Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи вказали всім працівникам психологічної служби, керівникам освітніх установ і закладів освіти на необхідність якнайшвидше розгорнути на базі навчальних закладів пункти надання соціальної і психологічної допомоги всім учасникам подій, постраждалим та переселеним.
На виконання наказу департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації від 25.03.2014 № 197 «Про надання цільової психологічної допомоги учасникам навчально-виховного процесу закладів освіти Миколаївської області» із метою корекції гострих реактивних станів та попередження посттравматичних стресових розладів учасників навчально-виховного процесу закладів освіти Миколаївської області з березня 2014 року працівники психологічної служби навчальних закладів області проводять:
- індивідуальні консультації з учнями, педагогічними працівниками та батькам, які потребують психологічної допомоги в напрямах подолання гострих емоційних розладів, стресових і реактивних станів;
- корекційно-відновлювальну роботу з учнями з метою формування навичок ефективної саморегуляції в напружених ситуаціях по зниженню тривожності та подоланню страху;
- превентивну роботу з учнями, педагогічними працівниками та батьками з метою навчання конструктивній протидії стресовим і кризовим ситуаціям.
На волонтерських засадах протягом червня-серпня 2014 року 11 практичних психологів міста Миколаєва працювали з людьми, що опинились в кризових ситуаціях, в рамках компетенції практичного психолога системи освіти.

Ми розуміємо, що така специфічна робота для багатьох працівників психологічної служби є новою, тому працівниками лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання на сайті МОІППО у розділі «Психологічна служба Миколаївщини» («Методична скарбниця) розміщені інформаційно-довідкові та навчально-практичні матеріали за темами:
- Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період: http://moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2251-dopomoha-ditiam-u-konfliktnyi-ta-postkonfliktnyi-period
- Гостра реакція на стрес: психологічна допомога: http://moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2094-hostra-reaktsiia-na-stres-psykholohichna-dopomoha
- Допомога дітям в умовах тривалої кризової ситуації: рекомендації педагогам і батькам: http://moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2252-psykholohichna-dopomoha-ditiam-u-konfliktnyi-ta-postkonfliktnyi-period
- Як допомогти дітям пережити лихо: рекомендації педагогам та батькам: http://moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2286-yak-dopomohty-ditiam-perezhyty-lykho-rekomendatsii-pedahoham-ta-batkam

Одним із дієвих способів установлення безпечного, комфортного середовища в навчальному закладі, вирішення учнівських конфліктів є впровадження програм примирення серед однолітків. Головна перевага зазначених програм – це формування відповідальності людини і громади за власну поведінку і поведінку інших, готовність прийти на допомогу, розв’язати конфлікт. Працівники психологічної служби у питаннях превентивних заходів повинні знайти нові підходи до взаємодії з учнями та їхніми батьками. У цьому можуть допомогти різні профілактичні програми навчання учнів новим формам поведінки, виховання стресостійкості особистості, здатної самостійно, ефективно і відповідально будувати своє життя.
Профілактичні програми, призначені для проведення групових занять з учнями та їх батьками, можуть включати:
- групові заняття з розвитку комунікативних навичок як в учнів, так і в батьків;
- групові заняття з профілактики асоціальної поведінки з основами правових знань;
- групові заняття, спрямовані на допомогу в досягненні позитивних життєвих цілей тощо.
Нагадуємо про необхідність у процесі роботи суворо дотримуватися вимог методик та Етичного кодексу психолога.

Шановні працівники психологічної служби, запрошуємо вас до обговорення цієї важливої теми!

Запрошуємо 30 січня 2015 року узяти участь у обласному дистанційному науково-практичному семінарі «Психологічна підтримка учнів, педагогів та батьків у кризовий період». Інформацію про семінар дивіться нижче (спускайтеся в кінець теми, шукайте червону стрілочку вкінці).


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів вересня 16, 2014 3:26 pm 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Валентина Вікторівна, прошу розмістити матеріали семінару 11-12 вересня: презентації виступаючих тощо.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів вересня 16, 2014 3:34 pm 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Знайшла у розділі Семінари на сторінці Психологічної служби, дякую


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер вересня 17, 2014 7:33 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
11–12 вересня 2014 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради для працівників психологічної служби відбувся обласний науково-практичний семінар «Особистість у кризових ситуаціях життєдіяльності: стратегії психологічної допомоги».

Проведення вищезазначеного заходу обумовлено складною соціально-політичною ситуацією в країні та необхідністю навчання понад 150 фахівців психологічної служби (практичних психологів і соціальних педагогів) технікам і прийомам роботи з людьми в кризових станах.

Зміст пленарної частини був спрямований на ознайомлення учасників з теоретичними складовими поняття «посттравматичний стресовий розлад», зокрема причини його виникнення, вплив на психічний і фізичний стан здоров’я та якість життя людини.

Під час роботи семінару фахівцям психологічної служби Миколаївщини було представлено досвід роботи психологів кризової служби м. Миколаєва, які працюють на волонтерських засадах з бійцями учасниками АТО, пораненими у шпиталі а також з їх родинами.

Фахівцями Обласного центру соціальної служби сім’ї дітей та молоді запропоновано інструмент планування та надання послуг відповідно оцінки потреб дитини та її сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах.

У практичній частині заходу учасники семінару відпрацювали різні методики арт-терапії, спільно малювали, працювали з пластиліном, природним матеріалом, асоціативними картками. Практичні знання та вміння, які учасники отримали на семінарі дозволили їм опанувати нові фахові техніки. Здобутий практичний досвід допоможе практичним психологам та соціальним педагогам не тільки краще зрозуміти проблеми людей, які потрапили в кризову ситуацію, побудувати з ними довірливі стосунки, а й знайти резерви та можливості для розвитку власного професіоналізму.

Матеріали проведеного семінару можна завантажити за посиланням: http://moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/191-konferencz-semnari-praktikumi-/2364-pratsivnyky-psykholohichnoi-sluzhby-oblasti-navchalysia-tekhnolohiiam-roboty-v-kryzovykh-sytuatsiiakh

Також інформацію про прведений семінар можна переглянути на сайті Міністерства освіти і науки України http://mon.gov.ua/ua/regionalnews/36717-psihologichna-slugeba-mikolayivschini-vprovadgeuvatime-tehnologiyi-roboti-v-krizovih-situatsiyah

Шановні колеги, запрошую на цій сторінці задавати запитання, ділитися матеріалами, які ви використовуєте у роботі з даного напряму! Якщо Ви бажаєте проконсультуватися зі співробітникками лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивоного навчання конфіденційно - пишіть приватні повідомлення на моє ім'я. Відкриті до діалогу!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет вересня 18, 2014 7:47 am 
Офлайн

З нами з: П'ят червня 29, 2012 10:15 am
Повідомлення: 9
Доброго ранку, колеги! У мене запитання стосовно ведення документації практичного психолога чи соціального педагога на дітей із переселених сімей з Донецької і Луганської областей, Криму. Як я розумію, то треба приділити увагу адаптації цих діток у школі. Але робота має проводитися обережно, щоб не спричинити вторинної травматизації дитини. Тому психологи і соціальні педагоги району проводять діагностику та заняття для усього класу, де вчаться діти. Саме під час психологічних занять і тренінгів класний колектив згуртовується і це сприяє успішній адаптації новоприбулих дітей. А як оформлювати документацію про проведену роботу?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет вересня 18, 2014 6:30 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго вечора, колеги! Сім'ї, що переселені з Донецької і Луганської областей відносяться до категорії сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, тому на кожного учня ведеться індивідуальна картка. У листі Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи № 98 від 16.09.2014 надана інформація про посилення співпраці районних (міських) психологічних служб, волонтерських і міжнародних організацій у наданні психологічної допомоги вимушеним переселенцям. Перераховані такі невідкладні заходи:
- налагодити співпрацю з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій, службами у справах дітей, підрозділами Мінсоцполітики;
- розробити плани спільної діяльності з представниками означених організацій з долученням представників громадянського суспільства і батьківської громадськості;
- працівникам психологічної служби заповнювати індивідуальні картки психологічного супроводу (соціально педагогічного патронажу - для соціальних педагогів) дітей, що були змушені переселитися (за формами щодо обліку дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах).
З повним змістом листа можна ознайомитися на сторінці "Психологічна служба Миколаївщини" (розділ "Нормативно-правове забезпечення"):
http://www.moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/190-normativno-pravove-zabezpechennya/2391-pro-posylennia-spivpratsi-raionnykh-miskykh-psykholohichnykh-sluzhb-volonterskykh-i-mizhnarodnykh-orhanizatsii-u-nadanni-psykholohichnoi-dopomohy-vymushenym-pereselentsiam


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів вересня 23, 2014 10:11 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго дня, шановні колеги! Запрошую обговорювати практичні аспекти надання соціально-психологічної допомоги учням, педагогам і батькам у кризовому соціумі. З якими запитами до вас звертаються? Які вправи ви використовуєте під час нідивідуальної роботи? Які заняття проводите з учнями? Яку інформацію потребують педагоги? З якими проблемами звертаються батьки? Розміщуйте матеріали, які ви використовуєте! Якщо є запитання конфіденційного характеру, то його можете задати приватним повідомленням. Ми відкриті до обговорення!
Пропоную розпочати обмін практичними вправами із методів швидкого зняття сильної емоційної чи фізичної напруги, які є в арсеналі кожного психолога. Опишіть дієві апробовані методи, які отримують позитивні відгіки від учнів та педагогів. Розпочинаю із моїх улюблених: "Маска подиву", "Муха", "Лимон", "Морозиво".


Приєднані файли:
Практикум_психогімнастика.doc [31.5 Кб]
Завантажено 304 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів вересня 23, 2014 7:52 pm 
Офлайн

З нами з: Сер листопада 30, 2011 5:04 pm
Повідомлення: 6
Валентино Вікторвно, дякую за розміщені матеріали науково-практичного семінару «Особистість у кризових ситуаціях життєдіяльності: стратегії психологічної допомоги», дуже необхідні матеріали, особливо для практичної та просвітницької роботи.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер вересня 24, 2014 9:59 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго дня, колеги! Дякую, Ірино Вікторівно! Пропоную до обговорення методику Ельке Гарбі «Техніка плану (проекції)» в роботі з дітьми, яка розміщена в методичному посібнику: Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період : метод. рек. / Н. П. Бочкор, Є. В. Дубровська, О. В. Залеська та ін. – Київ: МЖПЦ «Ла Страда-Україна», 2014. – 84 c.
Чи використовували ви її роботі? В якій адаптації? Якого результату ви досягли? Методику можна використовувати з дітьми в кризових ситуаціях і при роботі з травмою. Це метод придатний як для діагностики, так і для опрацювання травми дітей із сімей переселених з Донецької і Луганської областей.


Приєднані файли:
Методика_Ельке_Гарбі_техніка_плану(проекції).doc [34 Кб]
Завантажено 503 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят вересня 26, 2014 5:25 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго вечора, колеги! Розміщую книгу Тарабріної Н. В. (Тарабрина Н. В. Практикум по психологии посттравматического стресса. — СПб: Питер, 2001. — 272 с: ил. —(Серия «Практикум по психологии»). В ній гарно описана теорія ПТСР. Окремою главою описані особливості ПТСР у дітей, зокрема після подій, пов'язаними з воєнними діями і терористичними актами. Основними травмуючими факторами для дітей із Донецької і Луганської областей можуть бути: загроза життю і здоров'ю дитини та її близьких, смерть близьких, фізичні травми. У підлітків як один із симптомів посттравматичного стресового розладу може з'явитися "провина вцілілого". Для дітей дошкільного віку найбільш типовим наслідком травматичних ситуацій є регресивна поведінка (енурез, страх розлуки з батьками, страх перед незнайомими людьми, втрата навичок, що були вже набуті раніше), дратівливість. Тому закликаємо працівників психологічної служби роз'яснювати педагогам про ці можливі наслідки і попереджувати передчасні висновки учителів про низький інтелектуальний розвиток дітей внутрішніх мігрантів! У дітей старшого віку з'являються проблеми у навчанні, можливі поведінкові порушення від депресії до агресії. У підлітків також відмічаються різні соматичні скарги (на хворобу), які за результатами медичних оглядів не мають органічної природи.
Тому першочергова задача учителів, психологів і соціальних педагогів - сприяти успішній соціальній адаптації дітей із сімей переселених із Донецької і Луганської областей.

Шановні практичні психологи і соціальні педагоги, методисти! Напишіть свої відгуки на книгу!


Приєднані файли:
Praktykum po psyhologiji PTSR(1).pdf [5.1 Мб]
Завантажено 411 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет жовтня 02, 2014 9:44 am 
Офлайн

З нами з: Вів квітня 30, 2013 10:10 am
Повідомлення: 11
Доброго дня, шановні колеги та Валентино Вікторівно! Дякую Вам за те, що знову "активували" таку болючу на сьогодні тему. У нашому району кількість дітей вимушених внутрішніх мігрантів (як я їх про себе називаю, бо це дійсно так) досить велика, в деяких школах до 11 осіб... Добре, що більшість із них не бачили жахіть військових дій, та вони стурбовані новими змінами, що сталися у їхньому житті. Тому діяльність працівників психологічної служби, як ніколи набуває своєї значимості!
Зі своми колегами - практичними психологами та соціальними педагогами району - опрацьовувати дану тему почали відразу після майданівських подій. Спочатку вона була направлена на зниження рівня внутрішніх переживань, побоювань, страхів та тривожності учасників НВП, особливо педагогів та підлітків. ... Тепер же ми працюємо з "повним букетом". Найскладніше було перебороти той первинний страх невизначеності: як працювати, чи достатньо знань, про що і як говорити з постраждалими, де здобути необхідні знання та навики тощо. Та "розгойдуватися" було ніколи, і дивлячись назад, розумієш, що разом зі своєю командою не втрачав час даремно. Тож, поділюся новими досягненнями, хоча б і за вересень.
По-перше, відбулося І засідання творчої групи району працівників ПС " Орієнтири діяльності творчої групи відповідно до основних проблем розвитку психологічної служби району", на якому передусім розглядалося питання організації роботи з учасниками НВП в конфліктний та постконфліктний періоди. Були опрацьовані нові проективні методики (здебільшого творчого направлення (арт-технології)), розроблені рекомендації та окреслені теми практичних напрацювань, а саме: тренінги та семінари для дітей та педагогів.
По-друге, разом зі своєю колегою Брояк Н.В., методистом РМК з виховної роботи, було розроблено та проведено засідання Школи управлінської майстерності для ЗДВР на тему "ПТСР та сьогодення очима педагогів".
По-третє, в усіх НЗ, де працюють працівники психологічної служби, на вересень-жовтень заплановані ППС з проблем організації "спеціальної" роботи з учасниками НВП з обговорювальної нами теми.
І не тільки... Та все ще попереду!
Також не можу не відзначити внесок у роботу над даною проблемою спеціалістів ВГО "Жіночий консорціум України", спеціалістів лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, а також Миколаївського НМЦ. Дякую від себе особисто та від своїх колег за методичні матеріали та організований у вересні дводенний семінар.
Також хочу поділитися деякими своїми авторськими розробками та методичним матеріалом, наданим ВГО "Жіночий консорціум України", який впевнена є в більшості із вас, шановні колеги, але дещо допрацьований.
Тож, успіхів нам усім у нашій нелегкій справі!


Приєднані файли:
10 порад для вчителя ПТСР.docx [46.4 Кб]
Завантажено 212 разів
М-ка Підтримка дитини в кризовий період.pdf [455.89 Кб]
Завантажено 548 разів
Сікаленко. Заняття ПТСР....pdf [406.57 Кб]
Завантажено 421 разів
Як спілкуватися з дитиною про насилля.docx [45.4 Кб]
Завантажено 228 разів
Просв.матеріал ПТСР.doc [79 Кб]
Завантажено 252 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет жовтня 02, 2014 2:30 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго дня, колеги! Дякую, Руслано Олексіївно, за розміщені матеріали, особливо за розробку психологічного заняття для учнів!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів жовтня 07, 2014 2:06 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 06, 2014 11:52 am
Повідомлення: 3
:) Доброго дня коллеги. Скиньте силку де найти індивідуальну картку психологічного супроводу дітей).Спасибі


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів жовтня 07, 2014 8:05 pm 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Iren написав:
:) Доброго дня коллеги. Скиньте силку де найти індивідуальну картку психологічного супроводу дітей).Спасибі


Доброго дня! Індивідуальна картка є у додатках методичного посібника МОІППО (прикріплюю)


Приєднані файли:
Додатки_ведення_документації_ПП_СП.docx [129.2 Кб]
Завантажено 211 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів жовтня 07, 2014 8:17 pm 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Сікаленко Руслана написав:
Доброго дня, шановні колеги та Валентино Вікторівно! Дякую Вам за те, що знову "активували" таку болючу на сьогодні тему. У нашому району кількість дітей вимушених внутрішніх мігрантів (як я їх про себе називаю, бо це дійсно так) досить велика, в деяких школах до 11 осіб... Добре, що більшість із них не бачили жахіть військових дій, та вони стурбовані новими змінами, що сталися у їхньому житті. Тому діяльність працівників психологічної служби, як ніколи набуває своєї значимості!
Зі своми колегами - практичними психологами та соціальними педагогами району - опрацьовувати дану тему почали відразу після майданівських подій. Спочатку вона була направлена на зниження рівня внутрішніх переживань, побоювань, страхів та тривожності учасників НВП, особливо педагогів та підлітків. ... Тепер же ми працюємо з "повним букетом". Найскладніше було перебороти той первинний страх невизначеності: як працювати, чи достатньо знань, про що і як говорити з постраждалими, де здобути необхідні знання та навики тощо. Та "розгойдуватися" було ніколи, і дивлячись назад, розумієш, що разом зі своєю командою не втрачав час даремно. Тож, поділюся новими досягненнями, хоча б і за вересень.
По-перше, відбулося І засідання творчої групи району працівників ПС " Орієнтири діяльності творчої групи відповідно до основних проблем розвитку психологічної служби району", на якому передусім розглядалося питання організації роботи з учасниками НВП в конфліктний та постконфліктний періоди. Були опрацьовані нові проективні методики (здебільшого творчого направлення (арт-технології)), розроблені рекомендації та окреслені теми практичних напрацювань, а саме: тренінги та семінари для дітей та педагогів.
По-друге, разом зі своєю колегою Брояк Н.В., методистом РМК з виховної роботи, було розроблено та проведено засідання Школи управлінської майстерності для ЗДВР на тему "ПТСР та сьогодення очима педагогів".
По-третє, в усіх НЗ, де працюють працівники психологічної служби, на вересень-жовтень заплановані ППС з проблем організації "спеціальної" роботи з учасниками НВП з обговорювальної нами теми.
І не тільки... Та все ще попереду!
Також не можу не відзначити внесок у роботу над даною проблемою спеціалістів ВГО "Жіночий консорціум України", спеціалістів лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, а також Миколаївського НМЦ. Дякую від себе особисто та від своїх колег за методичні матеріали та організований у вересні дводенний семінар.
Також хочу поділитися деякими своїми авторськими розробками та методичним матеріалом, наданим ВГО "Жіночий консорціум України", який впевнена є в більшості із вас, шановні колеги, але дещо допрацьований.
Тож, успіхів нам усім у нашій нелегкій справі!

Руслано Олексіївно, прошу поділитися матеріалами Вашого виступу на методичному тренінгу 30 вересня!
також зацікавив виступ психолога про прогноз у практичній діяльності


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів жовтня 14, 2014 2:50 pm 
Офлайн

З нами з: Вів квітня 30, 2013 10:10 am
Повідомлення: 11
Доброго дня, шановне панство! Початок нового навчального року ніколи не буває легким, та не слід здаватися!..
Робота над поставленою темою триває. Кожен із нас, впевнена, має чим поділися, адже психологічна служба Миколаївщини - це впершу чергу високі професіонали. Тож, шановні колеги, буду вдячна за матеріали з даної проблеми, особливо практичного характеру. Також хотілося б методики, з якими нас ознайомили на 2-денному семінарі, мати і в електронному вигляді... Особливо мені сподобалася робота з мандалами!
Також надсилаю алгоритми та циклограми співпраці, про які запитувала Вікторія. Маю надію, що вони Вам знадобляться.


Приєднані файли:
Алг.співпр. ПС Ц і СС.pdf [394.7 Кб]
Завантажено 230 разів
Алг. співпр. ПС і ПМПК загальний.pdf [184.31 Кб]
Завантажено 242 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів жовтня 14, 2014 2:56 pm 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Сікаленко Руслана написав:
Доброго дня, шановне панство! Початок нового навчального року ніколи не буває легким, та не слід здаватися!..
Робота над поставленою темою триває. Кожен із нас, впевнена, має чим поділися, адже психологічна служба Миколаївщини - це впершу чергу високі професіонали. Тож, шановні колеги, буду вдячна за матеріали з даної проблеми, особливо практичного характеру. Також хотілося б методики, з якими нас ознайомили на 2-денному семінарі, мати і в електронному вигляді... Особливо мені сподобалася робота з мандалами!
Також надсилаю алгоритми та циклограми співпраці, про які запитувала Вікторія. Маю надію, що вони Вам знадобляться.

Дякую!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет жовтня 16, 2014 11:52 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго дня колеги! Руслано Олексіївно, гарний досвід роботи з мандалами має Черноусова Лариса Іванівна, яка привезе зразки мандал і інструкції щодо їх використання на засідання експертної групи 30 вересня. Колеги, якщо ви також зацікавлені цим методом практичної роботи - пишіть на форумі і ми відскануємо та розмістимо ці матеріали.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят жовтня 17, 2014 10:20 am 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Валентина Вікторівна написав:
Доброго дня колеги! Руслано Олексіївно, гарний досвід роботи з мандалами має Черноусова Лариса Іванівна, яка привезе зразки мандал і інструкції щодо їх використання на засідання експертної групи 30 вересня. Колеги, якщо ви також зацікавлені цим методом практичної роботи - пишіть на форумі і ми відскануємо та розмістимо ці матеріали.


Звичайно ми також зацікавлені отримати ці матеріали, будемо чекати.

На методичному тренінгу 30 вересня ви згадували про книгу Колтунович "Попередження емоційного вигорання", можна її розмістити на форумі?


Востаннє редагувалось Вікторія в Пон жовтня 20, 2014 8:04 pm, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Суб жовтня 18, 2014 12:48 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго суботнього дня, колеги! Відповідно до отриманого запиту розміщую книгу Колтунович Т.А. "Як не згоріти в полум'ї професії". Книга вміщує корекційну програму з попередження емоційного вигорання педагогів. Проте програма містить величезну кількість вправ та технік, які можна використовувати з учнями, педагогами та батьками. Їх мета безпосередньо пов'язана із темою форуму щодо специфіки завдань роботи психологічної служби у кризовому соціумі. А саме: зняття особистісної тривоги учнів (педагогів, батьків); зниження їх емоційної тривожності, депресивності; актуалізація позитивних емоцій; визначення власних механізімів саморегуляції та способів самовідновлення у стресових ситуаціях; формування зрілих механізмів психологічного захисту; розширення репертуару конструктивної копінг-поведінки; розвиток вміння переорієнтовуватися у ситуації стресу, аналізувати її з боку спостерігача та адекватно оцінювати наявні ресурси; створення умов для формування власної позиції щодо змін, які відбуваються ... та багато інших. Тому пропоную вміщені вправи та техніки творчо поєднати для досягнення поставленої мети. Ми вже неодноразово використовували їх в роботі, зокрема під час тренінгу 30 вересня, тому запрошую поділитися враженнями та власним досвідом їх виокристання!


Приєднані файли:
Колтунович_Т.А._Як_не_згорі-libre.pdf [2.28 Мб]
Завантажено 434 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер жовтня 22, 2014 2:54 pm 
Офлайн

З нами з: Вів квітня 30, 2013 10:10 am
Повідомлення: 11
Дякую, Валентино Вікторівно, за своєчасне реагування на наші прохання! Маю методичку щодо роботи з дітьми, які втратили близьку людину, яка розміщена на сайті відділу освіти, молоді та спорту Жовтневої РДА. Якщо комусь треба - звертайтеся, буду рада допомогти.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів жовтня 28, 2014 2:11 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Черноусова Лариса Іванівна розміщує наступні матеріали по роботі з мандалами


Приєднані файли:
Мандалы.doc [404.5 Кб]
Завантажено 348 разів
мандала.doc [1.89 Мб]
Завантажено 269 разів
МАНДАЛА ДЛЯ ПЕДКОЛЛЕКТИВА.doc [43 Кб]
Завантажено 569 разів
Александр ЦАЙРИ.doc [909 Кб]
Завантажено 844 разів
kelish.doc [166.5 Кб]
Завантажено 274 разів
hulbut.doc [78 Кб]
Завантажено 281 разів
9.doc [34 Кб]
Завантажено 253 разів
8.doc [33.5 Кб]
Завантажено 248 разів
7.doc [29.5 Кб]
Завантажено 246 разів
6.doc [28 Кб]
Завантажено 248 разів
5.doc [26 Кб]
Завантажено 249 разів
4.doc [26.5 Кб]
Завантажено 247 разів
3.doc [25.5 Кб]
Завантажено 246 разів
2.doc [25 Кб]
Завантажено 253 разів
1.doc [24.5 Кб]
Завантажено 258 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер грудня 03, 2014 5:54 pm 
Офлайн

З нами з: Сер грудня 03, 2014 3:52 pm
Повідомлення: 5
Так, Валентино Вікторівно, дуже важлива тема. І практичним психологам, і педагогам нелегко виконувати професійні завдання в теперішній складний час — надавати психологічну і соціально-педагогічну допомогу тим, хто її потребує. Тож редакції наших журналів «Практичний психолог: Школа» і «Практичний психолог: Дитячий садок» разом із провідними фахівцями Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та Кризового центру медико-психологічної допомоги провели безкоштовний вебінар на тему «Соціально-психологічна допомога в сучасному соціокультурному контексті».
На вебінарі говорили, зокрема, про:
особливості перебігу психологічної травми в дорослих і дітей та запобігання її наслідкам;
особливості втручання в кризу та надання психологічної допомоги за різних обставин;
сучасний стан служби психологічної допомоги з подолання стресових і постстресових станів.
Також лектори надали рекомендації щодо організації роботи служби психологічної допомоги та удосконалення професійного рівня практичних психологів системи освіти з надання психологічної допомоги в кризових ситуаціях.
Пропонуємо переглянути запис вебінару та завантажити презентацію і корисні для роботи документи на порталі освітян України «Педрада» за посиланням http://pedrada.com.ua/mcfr-osvita/webin ... konteksti/


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят грудня 05, 2014 11:56 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Дякуємо за корисне посилання!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет грудня 25, 2014 2:32 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго дня, колеги! У розділі "Методична скарбниця" (на сторінці "Психологічна служба Миколаївщини") ми постійно розміщуємо посібники з актуальної на сьогодні теми. Запрошую скористатися:
Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги
http://www.moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2645-navchalnyi-posibnyk-dlia-spetsialistiv-iaki-pratsiuiut-z-ditmy-shchodo-nadannia-pershoi-psykholohichnoi-dopomohy
Чекаю на ваші відгуки!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 05, 2015 11:53 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Запрошуємо переглянути відео з конференції щодо супроводу осіб з ПТСР, що відбулася 25 травня у Львові https://www.youtube.com/watch?v=BcLDt3GvfxY#t=1311


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 12, 2015 11:19 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Рекомендую ознайомитись з наступними матеріалами:
- Психологічний стрес: допоможи собі і дитині
http://www.moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2429-psykholohichnyi-stres-dopomozhy-sobi-i-dytyni
- Збірник матеріалів з профілактики та психотерапії посттравматичного стресового розладу у дітей
http://www.moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2565-zbirnyk-materialiv-z-profilaktyky-ta-psykhoterapii-posttravmatychnoho-stresovoho-rozladu-u-ditei
- ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ТА МОЖЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ В ПЕРІОД КОНФЛІКТУ В УКРАЇНІ
http://www.moippo.mk.ua/index.php/psixologchna-sluzhba/193-metodichna-skarbniczya/2569-pravyla-bezpeky-ta-mozhlyvosti-otrymannya-dopomohy-v-period-konfliktu-v-ukrayini


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 12, 2015 11:30 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Запрошую узяти участь у вебінарі "Надання психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючі події"

Дата проведення: 20.02.2015.

Початок об 11:00, тривалість 1,5 години

Лектор: Галина КАТОЛИК, завідувач кафедри психології Українського католицького університету, голова Українського інституту дитячої та юнацької психотерапії та психологічного консультування, керівник секції дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів, доцент, канд. психол. наук

Для безоплатного перегляду обов’язкова попередня реєстрація! Реєстрацію відкрито до 14:00 19 лютого 2015 року.

Для участі у вебінарі 20 лютого перейдіть за посиланням, яке надійде Вам листом на вказану при реєстрації електронну адресу. Потрапивши на сторінку вебінару, у формі авторизації введіть ПІБ, електронну адресу та контактний телефон, які Ви вказували при реєстрації.

Важливо: Для перегляду вебінару Вам потрібен комп’ютер з доступом до інтернету та навушники (або колонки). Крім того, на Вашому комп’ютері має бути встановлено Adobe Flash Player.
Форма для реєстрації: https://docs.google.com/forms/d/16WUjZX ... w/viewform
ІНформація з порталу освітян України "Педрада".


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 12, 2015 11:53 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Бойові психічні травми та психологічна реабілітація військовослужбовців: http://medbib.in.ua/boyovi-psihichni-travmi-psihologichna.html


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 12, 2015 11:57 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
К. Дональд. Внутренний мир травмы:http://www.koob.ru/kalsched_d/vnutrenniy_mir_travmi


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів січня 13, 2015 4:55 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Колеги, пишіть на форумі!
Запитання
Релаксаційні вправи
Психологічні техніки
Посилання на книги і посібники з теми!!!!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів січня 13, 2015 7:03 pm 
Офлайн

З нами з: Чет серпня 15, 2013 11:06 pm
Повідомлення: 8
Добрий час доби!
Розміщую посилання на матеріали з першої психологічної допомоги:
http://www.slideshare.net/undpukraine/s ... ?related=1
http://www.slideshare.net/undpukraine/s ... ?related=2
На вказаному сайті велика кількість різноманітної корисної інформації, багато пристойних презентацій.
І ще, не знаю звідки взяла:


Приєднані файли:
Інструкція_надання_першої_допомоги_дитині.doc [51.5 Кб]
Завантажено 177 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Вів січня 13, 2015 8:48 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго вечора! Дякую, Інно Іванівно, що розмістили корисні посилання. В мене до Вас особисто та до читачів форуму є запитання:
Зараз, на жаль, часто можна почути, що людина втратила близького члена родини (смерть). Оточуючі люди не знають, що говорити їй в цій ситуації, починають розпитувати як це трапилося, уточнювати деталі. Пройшло вже більше місяця після нещасної події. Як Ви вважаєте, чи потрібно з людиною говорити, нагадувати про близьку людину? Як краще реагувати, коли вона згадує про близьку людину, яку втратила? Що їй говорити? А якщо це не доросла людина, а дитина втратила батьків чи близьких родичів?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер січня 14, 2015 9:20 am 
Офлайн

З нами з: Сер січня 14, 2015 8:36 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги. Дуже вдячні працівники психологічної служби Новобузького району за ту практичну інформацію,яку ви надаєте нам для використання в роботі. Тому що, сучасні проблеми, що стали наслідком конфліктного періоду в країні, вимагають окреслення актуальних напрямків та змісту соціально – педагогічної та психологічної роботи в загальноосвітніх закладах. Ми також грудні 2014 року провели районне засідання практичних психологів на тему: «Соціально – педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період».
Під час практичної частини, психологи ознайомилися з різними корекційними вправами, з техніками зняття емоційного напруження у дітей. Дуже подобається учням вправа на зняття емоційної напруги "Ганчіркова лялька та солдат". На корекційних заняттях практичні психологи разом з дітьми ліплять з глини, тіста, пластиліну; вирізають маски, які відображають різні емоції; розігрують постановки казок. ВІТАЄМО ВСІХ ВАС З НОВОРІЧНИМИ СВІЯТАМИ! Мирного неба і успіхів в роботі!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет січня 15, 2015 10:22 am 
Офлайн

З нами з: Вів травня 27, 2014 2:31 pm
Повідомлення: 3
Шановні колеги!

МЦФЕР: Освіта запрошує вас взяти участь у БЕЗОПЛАТНОМУ вебінарі 20 лютого 2015 року.

Тема вебінару: "Надання психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючі події"

Лектор: Галина КАТОЛИК, завідувач кафедри психології Українського католицького університету, голова Українського інституту дитячої та юнацької психотерапії та психологічного консультування, керівник секції дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів, доцент, канд. психол. наук

У програмі вебінару:
* особливості переживання психотравмуючих подій дітьми різного віку
* як розпізнати переживання «гострої травми» та постстресовий розлад
* особливості та правила в роботі практичного психолога, застереження щодо надання психологічної допомоги дітям
* відповіді на запитання глядачів (поставити запитання лектору можна у формі реєстрації)

Зареєструватися можна: http://www.goo.gl/fB943A

Докладніше: http://www.pedrada.com.ua/mcfr-osvita/w ... _dopomoga/


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет січня 15, 2015 10:36 am 
Офлайн

З нами з: Сер жовтня 01, 2014 8:49 am
Повідомлення: 14
Доброго дня, шановні колеги! Працівники психологічної служби Снігурівського району щиро вдячні вам за матеріали, які ви надаєте для використання в роботі!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Нед січня 18, 2015 6:10 pm 
Офлайн

З нами з: Чет серпня 15, 2013 11:06 pm
Повідомлення: 8
Добрий час доби! Стосовно переживання втрати дитиною близької людини є гарні матеріали у журналі "Практичний психолог: Школа" видавництва МЦФЕР. З досвіду роботи знаю, що активне втручання в життя дитини можливе тільки за умови згоди з боку близьких дорослих, які за цю дитину відповідають, тому що конфлікти можуть завдати ще більшої травми. На мій погляд, можна діяти опосередковано (якщо такої згоди немає), наприклад, через класного керівника або інших. Обов"язково необхідно простежити і наполягти на виконані всіх ритуалів прощання (в т.ч. поховання) не залежно від віку дитини. Говорити з дитиною про померлого, якщо дитина йде на розмову, не слід примушувати її до цього. Якщо дитина не хоче говорити, а батьки (опікуни) прагнуть вашої допомоги, добре спрацьовують арт-терапевтичні методи, перегляд фотоальбому, метафори, застосування релігійних ритуалів, за умови що родина віруюча, та інше. Все залежить від конкретної ситуації. З цього приводу мені дуже сподобалась метафора про повітряні кульки (пізніше подивлюсь джерело і повідомлю). Якщо ж близькі дорослі проти вашого втручання, спостерігайте за дитиною, не слід привертати до неї зайвої уваги, цікавтеся її справами на ряду зі справами інших дітей, під час годин психолога використовуйте такі вправи, які дозволять простежити емоційний стан не тільки конкретної дитини, а й інших дітей (тобто працюйте з дитиною в групі, не виділяючи її). Будьте обережні!
Буду вдячна за ваші думки з цього питання, бо це дуже важлива і делікатна тема.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Нед січня 18, 2015 11:38 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Валентина Вікторівна написав:
Доброго вечора! Дякую, Інно Іванівно, що розмістили корисні посилання. В мене до Вас особисто та до читачів форуму є запитання:
Зараз, на жаль, часто можна почути, що людина втратила близького члена родини (смерть). Оточуючі люди не знають, що говорити їй в цій ситуації, починають розпитувати як це трапилося, уточнювати деталі. Пройшло вже більше місяця після нещасної події. Як Ви вважаєте, чи потрібно з людиною говорити, нагадувати про близьку людину? Як краще реагувати, коли вона згадує про близьку людину, яку втратила? Що їй говорити? А якщо це не доросла людина, а дитина втратила батьків чи близьких родичів?

Дякую, Інно Іванівно, що висловили свою думку з цього важливого питання з власного досвіду практичної роботи. Шановні колеги, запрошую і вас висловити свою професійну думку. Прикріплюю комплекс вправ для опрацювання тривоги дитини.


Приєднані файли:
Упражнения_тревога_дети.rtf [90.19 Кб]
Завантажено 212 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 19, 2015 5:56 pm 
Офлайн

З нами з: Чет серпня 15, 2013 11:06 pm
Повідомлення: 8
Як я і обіцяла надаю перелік статей журналу "Практичний психолог: Школа" видавництво МЦФЕР:
Шрамко О. Втрата близької людини: "неправильні" слова - С. 43 - № 8, 2013 р.;
Утрата в житті дитини: психологічна допомога - С. 35 - № 2; С. 29 - № 3, 2013 р.
Метафора "Люди как воздушные шары..." добре працює і з дорослими (перевіряла: насправді, полегшує біль) - опис на стор 75 методички "СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПСИХОЛОГІЧНА РОБОТА З ДІТЬМИ У КОНФЛІКТНИЙ ТА ПОСТКОНФЛІКТНИЙ ПЕРІОД", яка вже викладена на форумі вище). Взагалі, зазначена методичка містить дуже багато корисної інформації, яку я використовуюю у своїй роботі і всім рекомендую.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 19, 2015 6:32 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Інна написав:
Як я і обіцяла надаю перелік статей журналу "Практичний психолог: Школа" видавництво МЦФЕР:
Шрамко О. Втрата близької людини: "неправильні" слова - С. 43 - № 8, 2013 р.;
Утрата в житті дитини: психологічна допомога - С. 35 - № 2; С. 29 - № 3, 2013 р.
Метафора "Люди как воздушные шары..." добре працює і з дорослими (перевіряла: насправді, полегшує біль) - опис на стор 75 методички "СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПСИХОЛОГІЧНА РОБОТА З ДІТЬМИ У КОНФЛІКТНИЙ ТА ПОСТКОНФЛІКТНИЙ ПЕРІОД", яка вже викладена на форумі вище). Взагалі, зазначена методичка містить дуже багато корисної інформації, яку я використовуюю у своїй роботі і всім рекомендую.

Дякую, Інно Іванівно, за корисні посилання. Ця сторінка форуму може бути своєрідною онлайн-енциклопедією матеріалів з актуальної на сьогодні теми. Якщо у Вас є можливість відсканувати матеріали та розмістити тут, учасники форуму були б Вам вдячні за це. Додаю вправу, про яку Ви говорили: ЛЮДИ, Як ПОВІТРЯНІ КУЛЬКИ.


Приєднані файли:
Люди как воздушные шары.doc [8.51 Кб]
Завантажено 240 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 19, 2015 7:05 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
"Діти та війна: навчання технік зцілення" (посібник і робочий зошит) та інші матеріали доступні для завантаження з відповідної сторінки сайту Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії: http://i-cbt.org.ua/PTSD.html


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 19, 2015 11:41 pm 
Офлайн

З нами з: Пон січня 19, 2015 11:28 pm
Повідомлення: 3
Дякую за вашу роботу!!!!!!!!!!!! ось деякі джерела для роздумів.... http://vk.com/club67976664 , http://ofigenno.cc/lyudi-do-i-posle-voyny , http://www.psychologos.ru/articles/view ... regulyacii


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон січня 19, 2015 11:58 pm 
Офлайн

З нами з: Пон січня 19, 2015 11:28 pm
Повідомлення: 3
Корисні матеріали...


Приєднані файли:
Опис файлу: ще декілька посібників з проблеми
Травма и психосоциальная помощь (На опыте Грузии).pdf [918.34 Кб]
Завантажено 813 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер січня 21, 2015 6:56 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Dolia написав:
Корисні матеріали...

Дякую за Вашу участь у форумі! Запрошую висловити свою професійну думку із поставленого вище запитання.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер січня 21, 2015 8:39 pm 
Офлайн

З нами з: Пон січня 19, 2015 11:28 pm
Повідомлення: 3
Ось ще деякі матеріали...


Приєднані файли:
Опис файлу: Якого кольору твоя біль?
Какого цвета твоя боль.pdf [4.93 Мб]
Завантажено 299 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Суб січня 24, 2015 1:33 am 
Офлайн

З нами з: Чет серпня 15, 2013 11:06 pm
Повідомлення: 8
Ще раз про втрату и переживання горя: на Фейсбуці багато гарних статей, ось одна з них на цю тему з нотатків Андрія Карачевського, Голови Української асоціації КПТ


Приєднані файли:
острая реакция утрат.doc [43.5 Кб]
Завантажено 199 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер січня 28, 2015 10:51 am 
Офлайн

З нами з: Сер жовтня 01, 2014 8:49 am
Повідомлення: 14
Інна написав:
Ще раз про втрату и переживання горя: на Фейсбуці багато гарних статей, ось одна з них на цю тему з нотатків Андрія Карачевського, Голови Української асоціації КПТ


Приєднані файли:
Опис файлу: Інно, я з вами згодна. На фейсбуці справді дуже багато корисного матеріалу!Пропоную вашій увазі "Збірник матеріалів щодо профілактики та психотерапії ПТСР у дітей", нажаль на російській мові та матеріал дуже корисний!
Сборник материалов по профилактике и психотерапии посттравматического стрессового расстройства у детей(1).pdf [1.06 Мб]
Завантажено 193 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет січня 29, 2015 9:47 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Запрошуємо 30 січня 2015 року узяти участь у обласному дистанційному науково-практичному семінарі «Психологічна підтримка учнів, педагогів та батьків у кризовий період».

У рамках дистанційного семінару буде організоване онлайн-обговорення вищезазначеного питання у цьому розділі форуму.

Родзинкою семінару буде відкриття URL Психологічного онлайн-консалтингового центру для учнів, педагогів та батьків! Учні, педагоги і батьки можуть задати запитання, а психологи і соціальні педагоги в режимі онлайн - надати професійну консультативну допомогу. Якщо Ви - фахівець психологічної служби Миколаївщини із досвідом роботи, то Ви можете бути експертом у онлайн-центрі. Запрошуємо Вас відповідати на розміщені запитання!

Для зручності розміщення запитань у онлайн-консалтинговому центрі ми пропонуємо тематику запитань, проте якщо Ваше запитання не відноситься до запропонованих категорій, то пишіть його у розділі "Інше питання" і ми створимо нову категорію відповідно до Ваших потреб!

До участі в семінарі запрошуються практичні психологи, соціальні педагоги, методисти з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів), педагоги, батьки та учні.

Просимо залучити батьківську громадськість та учнів до участі у семінарі та надати їм допомогу в розміщенні своїх запитань на платформі Психологічного онлайн-консалтингового центру. Якщо виникатимуть труднощі щодо розміщення запитань батьків та учнів, то можна їх надіслати на електронну адресу: psimoippo@mail.ru.

Робота семінару – 30 січня 2015 року з 10.00 до 16.00. Для участі в дистанційному семінарі необхідно до 10.00 зареєструватися у списку учасників семінару в Google-документі за розміщеним на форумі URL посиланням. Результатом роботи буде методичний портфель із зазначеної теми на допомогу працівникам психологічної служби та організація роботи Психологічного онлайн-консалтингового центру для учнів, батьків та педагогів навчальних закладів області. Пишіть тут.


Приєднані файли:
Стрелка_вниз.png
Стрелка_вниз.png [ 50.6 Кб | Переглянуто 61919 разів ]
online_conference.jpg
online_conference.jpg [ 26.91 Кб | Переглянуто 61919 разів ]
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 9:15 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Доброго ранку, учасники семінару!
1) До 10.00, будь ласка, зареєструйтеся за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
2) Описуйте свій досвід роботи, прикріплюйте документи із вправами, іграми, техніками, книгами тощо у цьому розділі форуму.
3) Залучайте учнів, педагогів і батьків писати запитання у Психологічному онлайн-консалтинговому центрі: viewforum.php?f=48 (там треба вибрати тему запитання і додати в ній тему, яка саме містиме запитання від учнів, педагогів і батьків)
4) Виступайте в ролі експертів у Психологічному онлайн-консалтинговому центрі!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 9:27 am 
Офлайн

З нами з: П'ят листопада 22, 2013 12:57 pm
Повідомлення: 2
Як проводити консультативну роботу з учнями, педагогічними працівниками та батьками,які потребують психологічної допомоги в напрямках подолання гострих емоційних розладів і стресів?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 9:34 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Поворозник Світлана написав:
Як проводити консультативну роботу з учнями, педагогічними працівниками та батьками,які потребують психологічної допомоги в напрямках подолання гострих емоційних розладів і стресів?

Дякуємо за запитання! Шановні колеги, запрошую вас висловити свою думку із зазначеного питання.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 9:53 am 
Офлайн

З нами з: Чет травня 29, 2014 6:49 am
Повідомлення: 10
Доброго дня шановні колеги! Вас вітає місто Миколаїв відділ практичної психології НМЦ. Тема яку сьогодня запропонували для обговорення є вкрай важливою умовах сьогодення. Ми в місті з метою обміном досвідом створили на Фейсбуці групу пропоную и Вам до неї приеднатися и переглянути матеріали які розміщають колеги с питань допомоги особистості в кризових ситуаціях.https://www.facebook.com/groups/praktic ... logiiisot/ Сподіваюсь вони допоможуть у роботі!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:05 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:20 am
Повідомлення: 1
Доброго дня. Зачасту я використовую для подолання стреса арт-терапію. Наприклад, вправа "Малюємо стрес". Готова робота стане дзеркалом внутрішнього стану. Покаже те, чого не наважишся сказати словами. Мирним способом нейтралізує темне людське начало. Це арт-терапія.


Приєднані файли:
Вправа Малюємо стрес.docx [15.34 Кб]
Завантажено 196 разів
Перша допомога в гострій стресовій ситуації.docx [12.58 Кб]
Завантажено 257 разів


Востаннє редагувалось Ганна Ліор в П'ят січня 30, 2015 10:09 am, всього редагувалось 1 раз.
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:08 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:03 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги!
Худякова Наталія Юр’ївна канд. психол. наук, доцент кафедри практичної психології та психосоматики ИСПУ НПУ імені М. П. Драгоманова,
говорить про те, що:
«Зараз, як ніколи, для дитини важливо АКТИВНО ГРАТИ. Можливо, дитина буде будувати барикади, грати в «Майдан», «беркут» і «руських», «донецьких» ,інсценувати бійку, стрілянину, поранення, смерті. Ці ігри можуть принести занепокоєння у Вашу квартиру, але допоможуть знизити напругу дитині;
• вагому роль можуть зіграти ігри на усвідомлення агресії. Дитина може «озброюватися», нападати чи захищатися, бути пораненим або вбитим» в грі. Все це є нормальним способом дитини впоратися зі стресом. Можна запропонувати дитині «битву» подушками, повітряними кульками та ін. Також добре м'яти тісто, глину, пластилін і ліпити фігурки»
Що ви можете сказати з цього приводу? Чи дійсно дані методи є ефективними в подоланні напруги?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:10 am 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Поворозник Світлана написав:
Як проводити консультативну роботу з учнями, педагогічними працівниками та батьками,які потребують психологічної допомоги в напрямках подолання гострих емоційних розладів і стресів?

Практичні психологи Миколаївського району активно використовують для проведення консультацій картки "Креатив-3":життєві ситуації та кризи".


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:13 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:22 am
Повідомлення: 1
Психологічна допомога підліткам та їхнім батькам у період підготовки до іспитів

Хвилювання в учнів випускного класу виражається по-різному: від істерик до демонстрації «надспокою» і показної байдужості. Це залежить від особистісних особливостей і життєвого досвіду. Не менш стривожені майбутніми іспитами дорослі (батьки й учителі) намагаються допомогти підлітку. Ця допомога також має широкий діапазон засобів залежно від поведінки, що спостерігається в учня: від обвинувачень у бездіяльності й закликів більше часу приділяти навчанню до заклинань: «Ну що ти так хвилюєшся? Мені однаково, яку оцінку ти здобудеш!»

Ці «традиційні» способи лише дозволяють дорослим виплеснути свою тривогу, а підлітку, на жаль, допомагають мало, скоріше — навпаки. Він і сам розуміє, що слід більше уваги приділяти навчанню, але не спроможний себе змусити, і зайва констатація факту лише зміцнює його непевність щодо власних сил і заважає взятися до справи. Заклики бути спокійнішим також зазвичай досягають протилежного результату, лише зміцнюючи у підлітка відчуття своєї «виняткової тривожності».

Рекомендації подані в документі нижче.


Приєднані файли:
Психологічна допомога підліткам та їхнім батькам у період підготовки до іспитів.doc [49 Кб]
Завантажено 269 разів


Востаннє редагувалось Валентина Вікторівна в П'ят січня 30, 2015 10:45 am, всього редагувалось 1 раз.
Занадто велике повідомлення, частина переміщена у припріплений документ
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:17 am 
Офлайн

З нами з: Чет січня 29, 2015 10:46 am
Повідомлення: 1
Доброго дня! На мою думку, одним із завдань роботи соціального педагога та психологів є індивідуальна допомога дитині у кризовій для неї ситуації: організація захисту прав на гідне життя в суспільстві та професійне самовизначення; організація охорони її здоров’я, діяльності, допомога у прийнятті самостійних рішень в організації своєї діяльності. Важлива роль у соціальному розвитку дитини належить самовихованню, що означає фізичне, духовне, моральне і творче вдосконалення, а саме: розуміння проблем, що заважають в житті; бажання зробити вибір на шляху переборення проблем; перевірити свої сили, досягти в цьому своєї мети; періодично оцінювати досягнуте та виправляти помилки; чітко контролювати свої стосунки з оточуючими.
Тому, у цілому формування особистості дитини та її розвиток у соціумі може бути успішним лише тоді, коли будуть враховані всі зовнішні та внутрішні фактори, які на неї впливають, їх складні взаємозв’язки. Перш за все, це спосіб життя, який може сприяти її розвитку(за певних умов) чи протидіяти йому, умови життя, які сприяють становленню певного способу життя в межах певного району, національні особливості, особливості природного середовища, різні джерела духовної культури, характер їх взаємодії, просторові та часові умови життя дитини, виховні системи та індивідуальні особливості, які склалися у цих системах.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:22 am 
Офлайн

З нами з: Чет листопада 01, 2012 11:06 am
Повідомлення: 19
Поворозник Світлана написав:
Як проводити консультативну роботу з учнями, педагогічними працівниками та батьками,які потребують психологічної допомоги в напрямках подолання гострих емоційних розладів і стресів?

Пропоную ігри для зняття стресу та тривоги у дитини психолога Світлани Ройз.


Приєднані файли:
17 игр.doc [44.5 Кб]
Завантажено 174 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:24 am 
Офлайн

З нами з: Сер жовтня 01, 2014 8:49 am
Повідомлення: 14
Доброго дня! Снігурівський район вітає Вас!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:25 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 8:48 am
Повідомлення: 3
Доброго дня, шановні колеги! Хочу зазначити, що тема, яка розглядається на семінарі є актуальною і необхідною. Велика кількість людей болісно переживає ситуацію, яка склалася в Україні. І, на жаль, з кожним днем вона стає напруженішою. Від військового конфлікту страждають всі. Але, мабуть, найбільше страждають саме діти. Водночас руйнується їх добрий і щасливий світ. Тому, у такий складний час, особливу увагу ми маємо приділити саме дітям.
Потрапляючи у травмуючу ситуацію, дитина потребує адекватної і своєчасної допомоги від оточення. Працівники психологічної служби мають вміти виявляти дітей, які переживають психічну травму, щоб надавати їм своєчасну допомогу. Із свого досвіду роботи можу сказати, що визначити таких дітей можна, використовуючи вербальні та невербальні методи діагностики. Ефективність роботи з дітьми, які зазнали травматичного стресу, покращується через використання метафор, казок, ігор, які доповнюються методом серійних малюнків і розповідей (автори Е. Ейдеміллер, І. Добряков, І. Нікольська). Намальована картинка, розказана історія стають метафоричним відображенням пережитої травмуючої ситуації. Матеріал часто не потребує інтерпретації. Необхідно просто дати можливість дитині висловити те, що у неї «на душі» і розповісти в деталях свою історію. Протягом одного заняття дитині пропонується створити серію малюнків і скласти у діалозі з психологом усно або письмово розповідь, відповідно до створеної серії малюнків. Ще одним цікавим методом у роботі з дітьми, які пережили гостру стресову ситуацію є арт-технологічна методика «Баранець у пляшці» (Т. Рєпнової), яка використовується з метою оцінити взаємодію дитини з найближчим оточенням, картину світу дитини, ранні відносини з матір’ю, ресурси, які є у дитини для відділення. За своїм характером ця методика відноситься до числа проективних, як одиничний метод дослідження зазвичай не використовується, вона потребує об’єднання з іншими методами в якості батарейного інструменту дослідження. Завдання полягає у тому, що спочатку дитині необхідно намалювати малюнок «Баранця у пляшці», потім відповісти на ряд питань і скласти казку або розповідь про пригоди баранця. (Детальніше інформація подана у додатку)
У роботі з маленькими дітьми можна використати іграшки, ляльки, які також дають можливість дитині виразити свої переживання через участь у метафоричній грі. Якщо дитина нам не довіряє, боїться, ми можемо звернутися до неї, використовуючи іграшку, яка виступає третьою особою. У цьому випадку об’єкт (іграшка) стає частиною розмови і спілкування відбувається утрьох. Таке спілкування, якщо воно дає результат, можна продовжувати використовувати і під час наступних зустрічей.
На мою думку, досвід роботи в умовах кризи – це досвід, який вимагає відкритості. Ми знаходимо, сумніваємося, помиляємося, але рухаємося вперед. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Ми не можемо здобути досвід, користуючись тільки книжками і посібниками. Але ми можемо діяти, апробовувати, обговорювати свої спостереження, переживання, результати з колегами. Робота – це рух вперед!
У додатку також подаю статті та посібники, які допоможуть у роботі з дитиною, яка перебуває у стані посттравматичного стресу.


Приєднані файли:
РОЛЬ ПСИХОЛОГИЧЕСКОЙ ЗАЩИТЫ В ОКАЗАНИИ КРИЗИСНОЙ.docx [169.91 Кб]
Завантажено 260 разів
оказание психологической и психиатрической помощи при чрезвычайных ситуациях.pdf [3.93 Мб]
Завантажено 1272 разів
методы арт-терапии в практике психологического консультирования.pdf [228.98 Кб]
Завантажено 975 разів
із досвіду роботи.docx [348.23 Кб]
Завантажено 350 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:31 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:55 am
Повідомлення: 1
Як проводити корекційно-відновлювальну роботу з учнями (молодшими школярами),які потребують психологічної допомоги в напрямках подолання гострих емоційних розладів і стресів?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:35 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 8:33 am
Повідомлення: 2
Доброго дня, шановні колеги! Тема наразі дуже актуальна, останнім часом помітно зросла тривожність дітей як молодшого, так і старшого підліткового віку з проблеми: батька відправляють у зону бойових дій, батька назвали дизертиром і він перебуває під слідством ... Діти в розпачі. Як зарадити цьому? Що правильно відповісти, порадити? Доводиться швидко знаходити оптимальну відповідь, розраду. Мені в цьому допомагає довірливарозмова, тілесний контакт, оскільки добре знаю кожну дитину. Але настають хвилини, коли дитина залишається наодинці зі своїми думками... Останнім часом для мене стали помічниками психологічні заняття, ігри, у яких діти відчувають взаємопідтримку, у ігровій ситуації дають поради, налаштовуються на позитив. Чесно кажучи, працювати стає все важче! :( :oops:


Приєднані файли:
комплексна програма.docx [89.78 Кб]
Завантажено 698 разів
Опис файлу: психологічне заняття для підлітків, можливе для батьків
Живу я в світі тільки раз!.docx [53.88 Кб]
Завантажено 193 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:51 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:07 am
Повідомлення: 7
Всім доброго дня та успішної роботи!
У подоланні гострого емоційного розладу, насамперед головне з'ясувати, що ж саме турбує людину (клієнта). Рекомендовано розповісти про свої турботи близькій людині, або ж спеціалісту ( психологу - консультатнту, психологу, психологу - терапевту, психоаналітику і т.д.) Це особливий психологічний прийом : проаналізувавши проблему вголос, реальніше знайти ( виявити ) причину власних проблем і вихід із ситуацій. Можлива нова інтерпретація проблеми - переоцінка труднощів, які виникли. В успішному виявленні самої ситуації легше насамперед звернути увагу на позитивні сторони життя - це збереже здоров'я і сприятиме успіху.


Приєднані файли:
Топ 10 технік.doc [35.5 Кб]
Завантажено 192 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:52 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:12 am
Повідомлення: 1
Для боротьби зі стресом, батькам та педагогам можна запропонувати такі методи самодопомоги як:релаксацію — метод за допомогою якого можна частково або цілком позбутися фізичної та психічної напруги. Але є одна неодмінна умова — мотивація, тобто людина повинна чітко знати для чого їй це треба.Ауторегуляція дихання — свідомо керуючи подихом, людина має можливість використовувати його для заспокоєння, зняття напруги, як м'язової, так і психічної.
Аутогенне тренування — це вплив визначених розумових установок людини на зміну власних уявлень, переживань, відчуттів та інших психічних процесів, а також на стан окремих систем організму з конкретною метою. Тобто, іншими словами, аутогенне тренування це психофізіологічна саморегуляція без лікаря. Для дітей краще проводити тренінги з використанням рухомих вправ, малювання, ліплення та інші.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:54 am 
Офлайн

З нами з: Сер жовтня 22, 2014 2:08 pm
Повідомлення: 8
Добрий день!Захист дітей є дуже актуальним в наш час,а саме коли на сході України ідуть бойові дії, ведеться інформаційна війна,саме психологи та вчителі мають допомагати дітям адаптуватись до нових умов, пережити стресові ситуації,допомогти знайти відчуття безпеки та стабільності.Адже в стресовій ситуації опинились не тільки діти які проживали в зоні проведення АТО, а й діти в усій країні.
У своїй роботі з дітьми я використовую такі методі , як візуалізація, арт-терапія, казкотерапія,медитативні методики , які допомагають зняти негативні прояви стресу.
1."Намалюй відчуття"
Дитина обирає ту кольорову гамму ,що відповідає її емоційному стану.Саме відчуття дитина малює в тому образі, який вважає за потрібне.Під час малювання психолог не втручаєтеся в процес.Коли малюнок готовий починаємо інтерпритацію разом з дитиною за такими запитаннями:
1.Розкажи про свій малюнок?Які почуття він в тебе викликає?
2.Яка частина малюнку є для більш приємною і чому?
3.Що саме ти можеш сказати про свій малюнок?Як тобі хочеться змінити свій малюнок?
Після визначення цілей потрібно разом з дитиною позитивну, сильну сторону малюнку і працювати з тією стороною яка має більш негативне забарвлення,для того щоб зняти негативні прояви стресу.Зауважу що в цій методиці колір немає важливого значення.Значення мають лише відповіді дитини щодо малюнку.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:55 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 10:10 am
Повідомлення: 1
Доброго дня! Вас вітає практичний психолог Братської ЗОШ ІІІ ст. Дула О.В.


Приєднані файли:
Психологічний супроводу дітей, які пережили втрату батьків внаслідок військових дій.docx [20.72 Кб]
Завантажено 339 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 10:59 am 
Офлайн

З нами з: Чет травня 29, 2014 11:31 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги! Дякую за корисні матеріали з даної теми. Бажаю всім плідно попрацювати!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:01 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:54 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги! Вас вітає первомайська загальноосвітня школа №1. Із задоволенням приєднуємося до обговорення такої важливої проблеми.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:04 am 
Офлайн

З нами з: Чет травня 29, 2014 6:49 am
Повідомлення: 10
памятка для родителей

Простые шаги, которые помогут
вашим детям эффективно бороться со стрессом

Научите ребенка техникам расслабления. Вы можете показать ему простые техники релаксации, например такую, как глубокое дыхание.
Поощряйте вашего ребенка рассказывать о своих страхах и ни в коем случае не позволяйте себе смеяться над ними. Помогите ему найти пути борьбы с этими страхами.
Поговорите с ребенком о прошедшем дне в школе, поинтересуйтесь событиями, которые произошли. Это поможет ему снизить давление, которое оказывает на него учебный процесс и сверстники.
Организуйте четкий распорядок дня для своего ребенка. Это позволит ему ощущать себя в безопасности и быть более расслабленным. Но не ругайте его и не злитесь, когда он иногда спит больше положенного по расписанию времени.
Отличной идеей будет вовлечь ребенка в расслабляющие упражнения или занятия йогой.
Учите ребенка смеяться как можно чаще. Это расслабит его и поможет забыть о стрессе.
Если вы видите, что ребенка что-то беспокоит, скажите ему что вы заметили, что он переживает или чем-то обеспокоен. Мягко попросите его рассказать о том, что его волнует.
Ваш ребенок часто не знает, как распознать свои чувства. Научите его определять эмоции, такие как злость, разочарование, грусть и другие. Это поможет ему развить свои коммуникативные навыки и эффективнее бороться со стрессом.
Позвольте вашему ребенку осознать свои чувства и обсудите с ним то, что бы вы сделали в том или ином случае.
Помогите ребенку исследовать пути самостоятельного выхода из стресса. Вы можете начать дискуссию, но не делайте за него выбор. Например, вы можете спросить “Как ты думаешь, чтение твоей любимой книги помогает тебе расслабиться?”, вместо “Чтение этой книги поможет тебе снять напряжение”.
Учите ребенка решать свои проблемы самостоятельно. Не решайте за него.
Если ребенок не настроен говорить о своих переживаниях, не заставляйте его делать это в обязательном порядке. Просто обозначьте, что вы всегда будете рядом, если он захочет ими поделиться с вами.
Следите за тем, что ваш ребенок смотрит по телевизору. Иногда кадры из передач или фильмов могут заставить его чувствовать себя незащищенным или способствовать развитию стресса.
Используйте ролевую игру. Сыграйте ребенка в конкретной ситуации, а он пусть посмотрит на ситуацию со стороны. Это поможет ему избавиться от стресса самостоятельно.
Избегайте перегрузки вашего ребенка сверх-задачами и обязанностями после школьных занятий.
Поощряйте вашего ребенка в развитии его хобби, таких как чтение, настольные игры, спортивные секции и т.п.
Помогите вашему ребенку стать самостоятельным. Это поможет ему повысить стрессоустойчивость.
Если ребенок любит выбирать позвольте ему это, дав несколько возможностей для выбора. Например, вы можете позволить ему выбрать из двух нарядов тот, в котором он отправится на день рождения к другу. Но не заходите слишком далеко, например, разрешив ему выбирать делать ли ему домашнее задание сегодня вечером или завтра утром.
Если вы задерживаетесь и не успеваете забрать ребенка вовремя из школы, сообщите ему об этом. Это может сильно уменьшить его тревогу, если он не увидит вас в положенное время.
Убедитесь, что у ребенка хорошо спланировано время подготовки ко сну и правильно подобран режим. Отсутствие четкого вечернего распорядка может приводить к стрессу.
Как родитель, вы должны замечать сигналы, которые указывают на возможность появления или наличие стресса у ребенка. Не стоит пренебрегать помощью школьного психолога, к которому вы можете обратиться за советом, если заметили какие-либо изменения в поведении ребенка, которые могут сигнализировать о наличии стресса. Типичные симптомы стресса могут включать недержание, изменение в поведении и привычках, изменения вкусовых предпочтений и частые болезни. Помните, что вы обязаны обратиться за медицинской помощью, в случае если ребенок страдает от стресса дольше месяца.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:13 am 
Офлайн

З нами з: Чет вересня 25, 2014 12:28 pm
Повідомлення: 1
Доброго дня шановні колеги! Вас вітає відділ освіти, молоді та спорту Очаківської райдержадміністрації!
У роботі з дітьми, які пережили травмуючу ситуацію важливо надати дитині можливість висловити свої почуття і пояснити, що сум, лють, страх та інші емоції – це цілком природня реакція людини на насильство та несправедливість. Потрібно допомогти дитині розвинути навички подолання неприємних емоцій і запевнити її, що у власній домівці, в школі та в громаді їй нічого не загрожує. При спілкуванні з дитиною дуже важливо вислухати її. Замість того, щоб робити припущення стосовно рівня дитячої обізнаності або розуміння, запитайте у дитини, що вона знає про ситуацію. Пропонуйте їй ставити запитання, уважно слухайте і сприймайте її максимально серйозно. Відповідайте на дитячі запитання чесно та по суті і кажіть їй саме те, що вона бажаює знати. Формулюючи відповідь, зважайте на вікові особливості дитини; відповідайте спокійно, чітко, конкретно і прямо. Не потрібно соромитися у тому, якщо не знаєте відповідей на деякі з їхніх запитань – натомість використайте це як можливість для спільного пошуку відповідей. Крім того, дитина повинна знати, що на деякі запитання немає правильних відповідей: коли чиниться безглузде насильство, або коли люди роблять жахливі вчинки, це бентежить і лякає дорослих не менше, ніж дітей.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:17 am 
Офлайн

З нами з: Чет жовтня 23, 2014 9:19 am
Повідомлення: 4
Доброго дня! Вас вітає Южноукраїнська школа №4! В нашій школі працюємо з посттравматичними ситуаціями за допомогою консультацій та арт-терапевтичних технік. Для профілактики кризових станів у підлітків використовуємо психологічні ігри та тренінги. Одним з них хочу поділитися з вами.


Приєднані файли:
тренинг стресс.doc [81 Кб]
Завантажено 358 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:23 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 8:48 am
Повідомлення: 3
У роботі з дитиною, яка зациклена на травмувальних подіях - постійно згадує те, що сталося, варто ще застосувати техніку дистанціювання. Вона дасть змогу дитині зняти напруження. Техніка "Фотографія" (журнал "Практичний психолог: Школа", С.22, №8, 2014 р.)
Під час роботи з учнями основної та старшої школи можна запропонувати їм обіграти ситуацію, що непокоїть і знайти із неї вихід. Окрім того, такі учні можуть написати листа людині, яка їх образила, викликає у них страх або через яку вони страждають.


Приєднані файли:
Техніка Фотографія.docx [13.28 Кб]
Завантажено 163 разів


Востаннє редагувалось Мунтян Тетяна в П'ят січня 30, 2015 11:23 am, всього редагувалось 1 раз.
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:23 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 10:18 am
Повідомлення: 1
Добрий день!
Дякую за корисні матеріали з даної теми. Я їх використовую у своїй роботі.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:24 am 
Офлайн

З нами з: Сер жовтня 22, 2014 2:08 pm
Повідомлення: 8
Ось декілька психотехнічних вправ для батьків та вчителів тому що для того щоб ефективно допомогти дитині потрібно щоб і вчителі і батьки були у стабільному психологічному стані.
1."Внутрішній промінь"
Ця вправа спрямована на зняття стомлення та внутрішніх утисків.Уявіть що всередині вашої голови ,у верхній її частині, виникає світлий промінь,що повільно й послідовно рухається зверху вниз ,висвітлюючи зсередини теплим, рівним,розслаблюючим світлом по всьому тілу.У міру руху променя зникає напруга ,дихання стає рівним, очі відпочивають.У такій релаксації потрібно побути хвилин 10.Потім відкрити очі і сказати собі у дзеркало , що життя налагоджується і безвихідних ситуацій не буває.
2.Вправа "Голова".
Станьте прямо розправте плечі та злегка відкиньте голову назад.Постарайтесь зрозуміти, в якій частині відчуваєте важкість.Уявіть собі , що на вас надягнено громіздкий головний убір , що давить на голову в тому місці в якому ви відчуваєте важкість.Подумки зніміть цей убір рукою, та виразно жбурніть його на підлогу.Потрясіть головою, поправте зачіску і посміхнітся своему відображенню!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:25 am 
Офлайн

З нами з: Сер жовтня 01, 2014 8:49 am
Повідомлення: 14
Юлія Вікторівна написав:
Доброго дня! Снігурівський район вітає Вас!

Пропоную вашій увазі буклет "Психолого-педагогічна допомога дітям, які пережили травму"


Приєднані файли:
Психолого-педагогічна допомога дітям,які пережили психічну травму.pdf [1.28 Мб]
Завантажено 241 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:27 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:07 am
Повідомлення: 7
на допомогу соціальним педагогам/психологам, вправа оперативної допомоги в ситуації гострого стресу для учнів.


Приєднані файли:
Вправа.doc [22 Кб]
Завантажено 188 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:30 am 
Офлайн

З нами з: Чет лютого 20, 2014 3:45 pm
Повідомлення: 13
Поворозник Світлана написав:
Як проводити консультативну роботу з учнями, педагогічними працівниками та батьками,які потребують психологічної допомоги в напрямках подолання гострих емоційних розладів і стресів?

"Якщо криза дає про себе знати, слід зайняти активну життєву позицію, і в першу чергу щодо самого себе". Л. Б. Шнейдер
Людина, котра знаходиться в кризовому стані, досить часто не бачить виходу з проблемної ситуації. Водночас, переживання кризи це не лише почуття безвихідності, що спричиняє за собою важкі переживання, з іншого боку – у цей момент людина максимально відкрита новому досвіду. Як в окремого індивіда, так і в близькому оточенні завжди є внутрішній ресурс, однак до нього не завжди є (або не завжди можна знайти) доступ. Як допомогти учням, педагогам та батькам в розкритті свого внутрішнього потенціалу?
1. Соціальна підтримка. Для виходу людини з кризового стану має значення соціальне оточення. На кого може людина розраховувати в ситуації психологічного розладу, які нові проблеми у відносинах у сім’ї та на роботі (навчанні) виникли в цьому стані.
2. Цілісне ставлення до здоров’я. Людина представлена на арені життєвих пристрастей у своїй цілісності, що припускає в складній ситуації необхідність задіяти всі резерви людського організму та особистості: фізичну активність, правильне харчування, духовний розвиток, використовування гумору. Увага до усіх сторін людської особистості дозволяє активізувати такі здатності до відновлення людини, які були приховані навіть від неї самої.
3. Бібліотерапія, коли людина має власні ресурси до відновлення, але віднаходить їх за допомогою книг і/чи статей. Створення інформаційного поля дозволяє усвідомити, що її переживання та труднощі не унікальні, «нормальні» в ситуації, що склалася, і це дає їй можливість здійснити самопідтримку.
4. Власне психосоціальна допомога. Психосоціальна допомога включає групи підтримки дорослих і дітей, які переживають горе, зняття фобічних реакцій за допомогою роботи з травматичними образами та індивідуальні методи психологічної допомоги і підтримки.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:34 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:36 am
Повідомлення: 2
Доброго дня шановні колеги! Вас вітає місто Первомайськ. Я молодий спеціаліст. Досвіду роботи немає . Працюю у дитячому садочку. Дуже хочеться почути думку досвідчених.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:39 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:39 am
Повідомлення: 1
Дякуємо за поради,індивідуальні картки учнів з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Ця проблема актуальна і для нашої школи. Хоча в учнівському колективі є одна першокласниця з Луганська, але багато дітей мають підвищений рівень тривожності в зв'язку з ситуацією, що склалася натепер в Україні. Завдяки форуму маємо великий банк методичної допомоги в роботі з вихованцями.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:51 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:00 am
Повідомлення: 2
Хочу сказати, що немає певного алгоритму у роботі з людьми, які пережили психотравму. Варто навчитися сприймати конкретну дитину, або дорослого на інтуїтивному рівні. Відчути їх внутрішні потреби, налагодити звязок (без цього неможлива подальша робота). А далі можливо це буде арттерапія, чи смислові картки, можливо доведеться використати пісок, абож метод наративу.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:52 am 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 06, 2014 10:33 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги! Вас вітає Первомайска загальноосвітня школа №17 ім. Миколи Вінграновського.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:54 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:07 am
Повідомлення: 7
Шановні колеги, допоможіть будь ласка:Які практичні вправи можна використовувати в роботі з дітьми віком 10 - 15 р. категорії
"діти - біженці" та які опинились в складних життєвих обставинах, щоб знизити рівень агресивних та ворожих реакцій, підвищити рівень самооцінки?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 11:55 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 10:13 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги!В нашій школі ЗОШ І ступеня №11 також є діти переселенці, які тяжко переживають ситуацію.яка склалася в країні. Перш, за все потрібно налагодити контакт з дитиною, спонукати її до висловлення своїх думок, почуттів.В роботі з такими дітьми використовуємо арт-терапію.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:02 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:07 am
Повідомлення: 7
Зрозуміло , що насамперед потрібно налагодити контакт з дитиною, дати можливість їй висловлювати своїх думки, почуття. Але от саме, коли провівши діагностику та виявивши низький рівень самооцінки та високий рівень ворожих та агресивних реакцій
( вербальна та невербальна агресія, підозрілість, образа, роздратування), які саме вправи можна використати в своїй роботі, щоб досягти позитивного, належного результату?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:05 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 10:13 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги. Дякую за таку велику кількість матеріалів!


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:09 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Однією із арт-технологічних технік, яка гарно працює з дітьми, є техніка "Малюємо свій гнів". Це вправа для групової роботи. Дається ватман і фарби. Група дітей одночасно малює на ватмані. Кожна дитина в будь-якомі місці, де вона вибирає, малює свій гнів різними кольорами. Після того, як усі діти намалювали, залишилися вільні місця між малюнками, психолог дає інструкцію дітям - допомогти своїм друзям побороти їх гнів і домалювати іншими фарбами навколо так, що створити єдиний малюнок із окремих частин. Потім проговорюються почуття учнів. Рефлексія обов'язкова.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:14 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 10:33 am
Повідомлення: 1
Доброго дня! Вас вітає ДНЗ №13, м. Первомайськ.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:15 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:07 am
Повідомлення: 7
дякую Валентино Вікторівно. А якщо вікові категорії дуже відрізняються (10 р. 4клас та 14 р. 8клас )в індивідуальній формі роботи ця методика "Малюємо свій гнів" може бути також ефективною?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:18 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:36 am
Повідомлення: 2
Доброго дня, шановні колеги! Вас вітає Первомайський садочок. Дякую вам за наданий матеріал. Для недосвідченого спеціаліста це дуже важливо.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:19 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 11:18 am
Повідомлення: 3
Корекційно-розвивальна програма роботи з дітьми-переселенцями з Криму і Донбасу .
Мета: оптимізація емоційно – психологічного стану дітей.


Приєднані файли:
Програма_Комарова.docx [23.21 Кб]
Завантажено 213 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:22 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 8:56 am
Повідомлення: 2
Добрий день! Шановні колеги!!!
Захист дитини у нинішній час є ще більшою проблемою, тому проведення роботи з учнями, педагогічними працівниками та батьками з метою навчання конструктивній протидії стресовим і кризовим ситуаціям є невід’ємною важливою частиною в нашій роботі. Ось чому застосування технік та прийомів емоційної саморегуляції є актуальними.


Приєднані файли:
Прийоми саморегуляції.doc [48.5 Кб]
Завантажено 181 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:36 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 11:18 am
Повідомлення: 3
Пам'ятка: «Стратегії зменшення емоційної напруги» (поради вчителям)


Приєднані файли:
Стратегії зменшення емоційної напруги.docx [17.47 Кб]
Завантажено 211 разів


Востаннє редагувалось Валентина Вікторівна в П'ят січня 30, 2015 1:53 pm, всього редагувалось 1 раз.
Перенесено до документу ворд
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:38 pm 
Офлайн

З нами з: Чет лютого 20, 2014 3:45 pm
Повідомлення: 13
Ми пропонуємо вам для використання в роботі видання, в яких ви можете знайти вправи, тренінги для проведення необхідної роботи з дітьми у школі та надавати кваліфіковану психологічну допомогу!


Приєднані файли:
Черепанова.doc [446.5 Кб]
Завантажено 157 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:40 pm 
Офлайн

З нами з: Чет лютого 20, 2014 3:45 pm
Повідомлення: 13
Основні психологічні причини та механізми психологічної травми, а також способи надання психологічної допомоги розкриті у прикріплених виданнях.


Приєднані файли:
ivanov_a_zhumatii_n_reabilitaciya_lichnosti_voennosluzhashih.doc [68 Кб]
Завантажено 163 разів
Психотравма.pdf [4.86 Мб]
Завантажено 1058 разів


Востаннє редагувалось Olga Valentinovna в П'ят січня 30, 2015 12:43 pm, всього редагувалось 1 раз.
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:43 pm 
Офлайн

З нами з: Чет жовтня 23, 2014 9:19 am
Повідомлення: 4
Для роботи з дитиною у разі втрати близької людини також можна використовувати тепапевтичні казки


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:57 pm 
Офлайн

З нами з: Чет травня 29, 2014 10:04 am
Повідомлення: 7
Доброго дня! Звісно питання актуальне. Але у своїй роботі можна стикнутися з небажанням батьків звертатися до фахівців, аргументуючи тим що дитина не знаходилась під в епіцентрі бойових дій.
Іще звісно необхідно працювати не лише окремо з дітиною, але й з усім колективом у якому навчається .


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 12:58 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 11:23 am
Повідомлення: 1
Доброго дня, шановні колеги! Хочу зазначити, що тема, яка розглядається на семінарі є актуальною. В нашій школі також є діти, які потрапили в складні життєві обставини. Ці діти потребують пильної уваги і підтримки, тому моя задача полягає в тому, щоб своєчасно надати їм психологічну допомогу. В своїй роботі я використовувала різні техніки і методики. Проводила рольові ігри, спиралася на вправи із книжки "Психогімнастика" Чистякової, проводились психодіагностичні методики на визначення рівня тривожності за Філіпсом, проективні методики "Моя сімя", "Мій страх", "Мій автопортрет", проводились індивідуальні консультації з дітьми та батьками.
Дитина, яка потрапила в кризовий соціум, потребує пильної уваги, підтримки та розуміння.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 1:08 pm 
Офлайн

З нами з: Пон жовтня 17, 2011 4:14 pm
Повідомлення: 270
Наталія Остафій написав:
дякую Валентино Вікторівно. А якщо вікові категорії дуже відрізняються (10 р. 4клас та 14 р. 8клас )в індивідуальній формі роботи ця методика "Малюємо свій гнів" може бути також ефективною?

Можна використовувати і в індивідуальній корекційній роботі, але краще створити дві корекційні групи: 3-4 класи і 7-8 класи. В ці групи включити не лише цих дітей, але й інших, які за результатами діагностики показали високий рівень ворожості і агресивності. Для цих груп проводити не одне заняття, а цикл - спочатку 3-4 заняття, подивитися на результати і можна продовжити за потребою або припинити. Гарний досвід роботи з корекційною групою є у Акімової Ніни Миколаївни, вона обіцяла зараз розмістити своє заняття "Долаємо гнів" на форумі.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 1:15 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 8:33 am
Повідомлення: 2
Є цікаві заняття розвивальні заняття для подолання агресії. Перевірено на досвіді!


Приєднані файли:
Пальчиковий ігротренінг.docx [25.69 Кб]
Завантажено 351 разів
Заняття 1-7.docx [194.61 Кб]
Завантажено 394 разів
Заняття 9.docx [34.89 Кб]
Завантажено 311 разів
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: П'ят січня 30, 2015 1:18 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 30, 2015 9:07 am
Повідомлення: 7
Щиро дякую Валентино Вікторівно! А також висловлюю велику подяку усім колегам за допомогу. З великим задоволенням буду використовувати всі напрацювання та рекомендації.


Догори
 Профіль  
 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 128 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
POWERED_BY
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB